Δύο οι επιτυχόντες μαθητές από Γυμνάσια Καλύμνου στον 7ο τοπικό Μαθηματικό διαγωνισμό «ΕΥΔΗΜΟΣ».

1356

Tο Παράρτημα Δωδεκανήσου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, ανακοίνωσε τα ονόματα των επιτυχόντων μαθητών της Α΄ Γυμνασίου στον 7ο τοπικό Μαθηματικό διαγωνισμό με την επωνυμία «ΕΥΔΗΜΟΣ».

Συνολικά 46 μαθητές  διακρίθηκαν και έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην επόμενη φάση, που είναι ο διαγωνισμός με την επωνυμία «ΙΠΠΑΡΧΟΣ».

Ο διαγωνισμός «ΙΠΠΑΡΧΟΣ» θα πραγματοποιηθεί στις 28 Ιανουαρίου 2017, παράλληλα με τον Πανελλήνιο διαγωνισμό «ΕΥΚΛΕΙΔΗ» ο οποίος  διοργανώνεται από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία. Τα εξεταστικά κέντρα των δύο διαγωνισμών θα ορισθούν και θα ανακοινωθούν τις προσεχείς ημέρες.

Από τα Γυμνάσια Καλύμνου προκρίθηκαν για την επόμενη φάση οι:

1.ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ -1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

2.ΟΛΥΜΠΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
Τα ονόματα των 46 επιτυχόντων του διαγωνισμού «ΕΥΔΗΜΟΣ» με αλφαβητική σειρά δίνονται στον παρακάτω πίνακα:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΕΙΟ

1

ΒΡΕΤΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ-Λ.Τ. ΚΑΣΟΥ

2

ΓΑΡΥΦΑΛΛΗ ΒΑΛΙΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΡΟΔΟΥ

3

ΓΙΑΚΑΛΟΓΛΟΥ ΣΕΛΙΝ 1ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

4

ΓΟΡΙΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΙΣΥΡΟΥ

5

ΓΡΥΛΛΗΣ ΘΩΜΑΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ

6

ΔΙΑΚΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ-ΣΩΤΗΡΙΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΡΟΔΟΥ

7

ΙΑΤΡΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

8

ΙΕΡΟΜΟΝΑΧΟΥ ΗΡΩΔΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ-Λ.Τ. ΚΑΣΟΥ

9

ΚΑΒΑΛΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΡΟΔΟΥ

10

ΚΑΘΟΠΟΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΜΑΡΙΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΡΟΔΟΥ

11

ΚΑΛΙΓΚΙΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΜΟΥ

12

ΚΑΛΙΟΖΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

13

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

14

ΚΑΦΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ

15

ΚΕΛΛΑΡΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

16

ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

17

ΚΟΝΤΡΑΦΟΥΡΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ-ΙΟΛΗ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ

18

ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ

19

ΚΥΠΡΙΩΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

20

ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΤΙΜΑΧΕΙΑΣ ΚΩ

21

ΜΑΤΣΑΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΕΚΤΟΡΑΣ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

22

ΜΙΤΡΟ ΕΥΗ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

23

ΜΠΑΚΙΡΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΦΑΝΤΟΥ

24

ΜΩΡΑΙΤΗ ΕΛΕΝΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ

25

ΝΙΚΗΤΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

26

ΟΙΚΟΥΤΑ ΧΡΥΣΑΦΕΝΙΑ-ΜΑΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

27

ΟΛΥΜΠΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

28

ΠΑΓΩΜΕΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

29

ΠΑΜΠΙΔΗ ΙΩΑΝΝΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

30

ΠΑΠΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ

31

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

32

ΠΑΥΛΑΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

33

ΠΗΛΙΓΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

34

ΣΑΛΑ ΙΟΥΛΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ-Λ.Τ. ΚΑΣΟΥ

35

ΣΑΡΑΝΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

36

ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΑΝΝΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ

37

ΣΩΤΗΡΑΚΗ ΗΛΙΑΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΦΑΝΤΟΥ

38

ΤΖΙΤΖΙΚΩΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΑ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

39

ΤΡΑΚΟΣΣΑ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

40

ΤΣΑΚΥΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ

41

ΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ

42

ΦΟΥΡΘΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ 1ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

43

ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΕΡΟΥ

44

ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΜΑΡΙΑ 1ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΩ

45

ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

46

ΨΑΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΡΟΔΟΥ