Πρώτο το ΕΠΑΛ ΚΑΛΥΜΝΟΥ σε επιτυχίες στα Δωδεκάνησα με ποσοστό 78%- 3 μαθητές πρώτοι στις Σχολές τους και 14 μέσα στην πρώτη δεκάδα των Σχολών που πέτυχαν

4451

Μεγάλες επιτυχίες για το ΕΠΑ.Λ ΚΑΛΥΜΝΟΥ στις Πανελλαδικές εξετάσεις 2017 .

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του kalymnos-news.gr από τους 55 μαθητές που συνολικά υπέβαλαν μηχανογραφικό, εισήλθαν σε ΤΕΙ και Ακαδημίες ΕΝ οι 43 , οι περισσότεροι απ’ολα τα ΕΠΑ.Λ Δωδεκανήσου, με ποσοστό επιτυχίας 78%

Και βέβαια οι επιτυχίες των μαθητών του ΕΠΑΛ ΚΑΛΥΜΝΟΥ δεν σταματούν εδώ.

Τρεις μαθητές και μαθήτριες κατάφεραν να καταλαβουν την πρώτη θέση στις Σχολές που εισήχθησαν και που ήταν οι πρώτες επιλογές τους.

Πρόκειται για τους:

-ΚΥΡΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΛΕΙΩ

1η θέση στη ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. (ΚΟΖΑΝΗ) ΤΕΙ ΔΥΤ. ΜΑΚ/ΝΙΑΣ

 -ΜΑΜΟΥΖΕΛΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΟΥ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ

1η θέση στη ΟΔΟΝΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ

 -ΠΙΚΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΟΠΗΣ(τρίτεκνος)

1η θέση στη ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΑΕΝ

Επίσης 14 μαθητές είναι στην πρώτη δεκάδα επιτυχίας των Σχολών που εισήχθησαν. Πρόκειται για τους

 ΓΙΑΛΛΟΥΡΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΕΝΗΣ

2η θέση στη ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ) ΤΕΙ ΔΥΤ. ΕΛΛΑΔΑΣ

ΝΥΣΤΑΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΣΙΔΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ

2η θέση στη ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΕΝ

ΓΚΙΟΥΚΤΖΙΑΝ ΑΡΣΑΛΟΥΙΣ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΜΑΪΚ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΥΔΟΚΙΑΣ

3η θέση στη ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ) – ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ

 ΓΛΥΝΑΤΣΗΣ ΣΚΕΥΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ

3η θέση στη ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΑΕΝ

 ΚΑΛΟΜΟΙΡΟΥ ΘΕΜΕΛΙΝΑ ΤΟΥ ΣΚΕΥΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΙΜΝΕΝΑΣ

5η θέση στη ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ & ΚΟΣΜΗΤΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ

 ΜΟΥΣΕΛΛΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ

5η θέση στη ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) – ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ

 ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ

5η θέση στη ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΕΝ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

6η θέση στη ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ) ΤΕΙ ΔΥΤ. ΕΛΛΑΔΑΣ

ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΝΙΚΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ

6η θέση στη ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ Τ.Ε. (ΖΑΚΥΝΘΟΣ) – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ Τ.Ε. ΤΕΙ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

 ΣΙΝΓΚ ΠΑΡΜΑΡ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΝΙΡΜΑΛ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ

6η θέση στη ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΕΝ

 ΠΑΣΧΑΛΗ ΕΥΔΟΚΙΑ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ -ΠΑΝΟΡΜΙΤΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΥΓΕΝΙΑΣ

7η θέση στη ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ & ΚΟΣΜΗΤΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ

ΝΥΣΤΑΖΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΙΣΙΔΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ

9η θέση στη ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΕΝ

 ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ

9η θέση στη ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΝΤΙΡΡΥΠΑΝΣΗΣ Τ.Ε.

ΚΑΤΣΟΤΟΥΡΧΗΣ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΑΒΡΙΕΛΛΑ

10η θέση στη  ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΕΝ