Εκδήλωση βράβευσης των μαθητών και μαθητριών που διακρίθηκαν στον 12ο Πανελλήνιο μαθηματικό διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά».

860

Το παράρτημα Δωδεκανήσου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργανώνει εκδήλωση βράβευσης των μαθητών και μαθητριών που διακρίθηκαν στον 12ο Πανελλήνιο μαθηματικό διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά».

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 στις 6 μ.μ -7:30 μ.μ στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων  Πανεπιστημίου Αιγαίου, κτίριο «Κλεόβουλος» Δημοκρατίας 1.

Κεντρικός ομιλητής στην εκδήλωση θα είναι ο τ. Σχολικός Σύμβουλος, Συντονιστής ΕΕ Μαθηματικών Νομού Δωδεκανήσου κ. Καραγιάννης Ιωάννης με θέμα «Μαθηματικοί Διαγωνισμοί: η παιδαγωγική και η διδακτική αξιοποίησή τους».

Να θυμίσουμε ότι στο διαγωνισμό που είχε διεξαχθεί στις 9/3/2018 στα Δημοτικά σχολεία του νομού και συμμετείχαν σε αυτόν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ και ΣΤ’ τάξης, από τα σχολεία της Καλύμνου   με αλφαβητική σειρά αυτοί που διακρίθηκαν είναι:

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ      Ε     5ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΣ       ΣΤ      3ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΑΜΠΕΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ        ΣΤ    2ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΑΝΑΠΛΙΩΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ     ΣΤ    3ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΒΑΛΣΑΜΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ        ΣΤ    3ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΓΛΥΚΟΚΑΛΑΜΟΥ ΜΑΡΙΑ    Ε    5ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΚΑΛΟΕΙΔΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ    ΣΤ    3ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΚΑΛΟΜΟΙΡΟΥ ΝΟΜΙΚΗ    ΣΤ    6ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΑΓΑΠΗ           Ε       ΠΑΝΟΡΜΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΕΝΕΝΟΥΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ    ΣΤ    1ου ΧΩΡΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ     Ε    1ου ΧΩΡΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΚΟΣΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ    ΣΤ    3ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΚΟΥΒΑΡΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ    Ε    ΠΑΝΟΡΜΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΚΟΥΓΚΡΑ ΕΙΡΗΝΗ          Ε    3ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΚΟΥΛΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ        ΣΤ    1ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΟΥΤΟΥΖΗ ΝΙΚΗ        ΣΤ    1ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ    ΣΤ    ΠΑΝΟΡΜΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΑΓΚΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    ΣΤ    1ου ΧΩΡΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΑΚΑΡΟΥΝΑ ΜΑΡΙΑ        ΣΤ    1ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΕΪΜΑΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ        Ε    1ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΜΕΛΑΣ ΜΑΡΙΟΣ        ΣΤ    3ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΟΥΣΕΛΛΗ ΝΙΚΗ        ΣΤ    3ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΜΟΥΣΕΛΛΗ ΠΕΤΡΑΝΤΑ    Ε    ΠΑΝΟΡΜΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΜΟΥΣΤΕΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ    Ε    6ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ    ΣΤ    1ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    Ε    1ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΝΤΟΥΝΙΑ ΜΑΡΙΑ        ΣΤ    5ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΠΑΡΗΣ     ΣΤ    3ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΣΚΟΠΕΛΟΥ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ Ε 3ου ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΤΡΕΠΣΕΝΙΣΗ ΝΤΑΝΙΕΛ    Ε    2ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ
ΤΡΙΚΟΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    Ε    3ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΤΣΑΓΚΑΡΗ ΕΛΕΝΗ-ΜΑΡΙΑ    ΣΤ    2ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΤΣΕΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ        ΣΤ    5ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΦΡΑΓΚΟΝΙΚΟΛΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ    Ε    1ου ΧΩΡΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΦΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ    Ε    2ου ΚΑΛΥΜΝΟΥ

 




Σάββας Δρόσος - Τοπογράφος Μηχανικός
Σάββας Δρόσος - Τοπογράφος Μηχανικός
Σάββας Δρόσος - Τοπογράφος Μηχανικός
Σάββας Δρόσος - Τοπογράφος Μηχανικός