Πρώτος με 3.492 σταυρούς ο Μανώλης Μουσελλής στην Περιφερειακή Ενότητα Καλύμνου.Οι σταυροί όλων των υποψηφίων στην Περιφερειακή Ενότητα Καλύμνου.

3293

Ανακοινώθηκαν επίσημα πριν από λίγο από το Πρωτοδικείο της Ρόδου, τα επίσημα αποτελέσματα και οι σταυροί των υποψηφίων της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, σε ό,τι αφορά στα νησιά της Δωδεκανήσου.

Πρώτος με 3.492 σταυρούς ο Μανώλης Μουσελλής.

Στην περιφερειακή Ενότητα Καλύμνου εκλέγονται 5 περιφερειακοί σύμβουλοι.

Συγκεκριμένα επιβεβαιώθηκαν οι πληροφορίες του kalymnos-news.gr για τα ονοματεπώνυμα των 5 εκλεγέντων κατά σειρά:

Από την παράταξη «ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ»

1, Μανώλης Μουσελλής:

2. Ιωάννης Θεμέλαρος

 Από την παράταξη ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

1.Κώστας Σταυλάς

Από την παράταξη ΠΝΟΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

1.Γαμπιεράκη Σούλα

Από την Παράταξη ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΑΤΤΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

1. Αμοργίνου Ανθούλη Κωνσταντίνα 

Αναλυτικά οι σταυροί των υποψηφίων συμβούλων ανά παρατάξεις στην Περιφερειακή Ενότητα Καλύμνου:

«ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ»

1) ΜΟΥΣΕΛΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 3492
2) ΘΕΜΕΛΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ- ΑΝΔΡΕΑΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 2692

3) ΚΟΥΤΟΥΖΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1744
4 ) ΣΚΕΜΠΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1612
5) ΠΙΖΑΝΙΑΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΣ του ΚΩΣΤΑ 642
6 ) ΠΟΝΗΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΟΜΙΚΟΥ 609
7) ΜΑΡΙΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΡΗΓΑ 504
8 ) ΜΑΚΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 288

ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

1 ) ΣΤΑΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2942
2 ) ΖΑΪΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 1203
3 ) ΣΠΥΡΟΥ ΜΠΕΝΕΤΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1118
4 ) ΚΟΥΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 731
5 ) ΚΟΥΛΛΙΑ ΥΠΑΠΑΝΤΗ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ 607
6 ) ΤΡΙΚΟΙΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΣΦΟΝΤΥΛΙ) του ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ 366
7) ΡΩΜΑΙΟΥ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 298
8 ) ΤΡΙΚΟΙΛΗ ΣΑΒΒΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 251

ΠΝΟΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

1) ΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του ΜΑΡΚΟΥ 517
2) ΧΛΩΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 390
3) ΦΕΛΕΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 110
4 ) ΜΑΣΤΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 95
5 ) ΚΑΛΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 80
6 ) ΜΗΛΑ ΝΙΚΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 72
7) ΜΗΛΙΑΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΜΙΧΑΗΛ 56

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΑΤΤΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ


1 ) ΑΜΟΡΓΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΡΟΥΣΕΤΟΥ-ΠΑΝΤΕΛΗ 182
2 ) ΓΛΥΝΑΤΣΗΣ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ του ΘΕΟΦΙΛΟΥ 166
3) ΤΥΡΙΚΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 126
4 ) ΕΛΛΗΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 119
5 ) ΤΡΙΚΟΙΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΚΥΡΑΨΥΛΗ του ΣΚΕΥΟΥ 103
6 ) ΜΑΜΟΥΖΕΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 93

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΝΤΟΥΝΙΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1 ) ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΑΜΜΑ 300
2 ) ΡΗΓΑΣ ΜΙΚΕΣ του ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ 227
3 ) ΓΟΥΡΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 212
4) ΚΟΤΟΡΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ 188
5 ) ΜΑΪΛΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΘΕΜΕΛΗ 167
6 ) ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 89
7 ) ΛΙΒΥΔΙΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 75
8 ) ΦΙΛΑΚΟΥΡΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΣΑΒΒΑ 68