72 υποψήφιοι βουλευτές και 17 κόμματα διεκδικούν την ψήφο των Δωδεκανησίων

851

α.     ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

  1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ
  2. ΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά
  3. ΓΙΑΝΝΑΡΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Νικολάου
  4. ΓΚΑΣΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αντωνίου
  5. ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη
  6. ΜΟΣΧΟΝΑ ΑΝΝΥ του Ιωάννη
  7. ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

β.     ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

  1. ΓΙΑΝΝΙΚΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Εμμανουήλ
  2. ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του Ιωάννη
  3. ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία
  4. ΜΑΥΡΟΓΑΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Διονυσίου
  5. ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
  6. ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου

γ.     ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. ΑΝΩΓΕΙΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ
  2. ΑΤΤΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μερκουρίου-Μιχαήλ
  3. ΚΩΣΤΑ ΕΙΡΗΝΗ του Παντελεήμων
  4. ΤΖΕΛΕΠΙΔΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ του Απόστολου
  5. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Μιχαήλ

δ.  Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα – Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών – Ανανεωτική Αριστερά – Προοδευτικό Κέντρο – «ΕΔΕΜ» – Κινήσεις Πολιτών)

  1. ΓΑΒΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Νικολάου
  2. ΚΑΛΟΠΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ-ΒΑΪΟΣ του Νικολάου
  3. ΚΡΕΜΑΣΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά
  4. ΜΠΑΚΡΥΣΙΩΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του Αποστόλου
  5. ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη
  6. ΦΤΑΚΛΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Παναγιώτη
  7. ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Φραγκίσκου

ε.   ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΓΟΥΡΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Νικολάου
  2. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΘΕΑΝΩ του Εμμανουήλ
  3. ΚΡΙΑΡΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Παύλου
  4. ΜΑΚΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του Νικολάου
  5. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ του Νικολάου
  6. ΠΟΤΣΟΣ ΚΑΛΕΤΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του Κωνσταντίνου
  7. ΦΡΑΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Γεωργίου

στ.   ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη
  2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του Ιωάννη
  3. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Γεωργίου
  4. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου
  5. ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Νικολάου
  6. ΜΙΧΕΛΗ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ

ζ.     ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

  1. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Διογένη

η.   ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

  1. ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΕΥΤΕΡΠΗ του Χρήστου
  2. ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Μιχαήλ

θ.       ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

  1. ΗΡΑΚΛΕΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου
  2. ΚΑΛΑΒΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Μιχαήλ
  3. ΜΟΣΚΙΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ του Αντωνίου
  4. ΜΠΕΛΕΓΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ-ΣΑΒΒΑΣ του Ηλία
  5. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ του Αντωνίου
  6. ΦΕΛΕΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη
  7. ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ευσταθίου

ι.     ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

  1. ΓΑΒΑΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
  2. ΙΣΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκου
  3. ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΕΛΕΝΗ του Δαμιανού
  4. ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στέφανου
  5. ΦΑΙΝΕΚΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Ευθυμίου

ια.     ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

  1. ΒΛΑΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

ιβ.     ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΑΜΑΛΛΟΥ ΘΕΜΙΣ του Αναστασίου

ιγ.   Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

  1. ΚΑΠΕΡΩΝΗ ΚΟΡΙΝΑ του Ευσταθίου
  2. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Γεωργίου

Ιδ.     ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

  1. ΚΛΑΔΟΓΕΝΗ ΜΑΡΙΑ- ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Παναγιώτη
  2. ΜΩΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μάρκου
  3. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σάββα

ιε.     ΜέΡΑ25

  1. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωάννη
  2. ΚΑΝΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεμιστοκλή
  3. ΚΟΔΕΛΛΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Ηλία
  4. ΚΟΥΤΡΗ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη
  5. ΜΠΑΡΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντωνίου

ιστ.         ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

  1. ΑΜΠΡΙΚΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Επαμεινώνδα
  2. ΑΝΔΡΙΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ του Πέτρου
  3. ΑΣΗΜΕΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταύρου
  4. ΒΡΟΥΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου
  5. ΛΟΣΤΡΟΜΟΣ ΗΛΙΑΣ του Αντωνίου

ιζ.         ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

  1. ΠΑΝΑΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Μιχαήλ
  2. ΣΑΒΒΙΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου