Εκδήλωση βράβευσης των παιδιών που διακρίθηκαν στον 13ο Πανελλήνιο μαθηματικό διαγωνισμό.

675

Το παράρτημα Δωδεκανήσου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργανώνει το Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 17:30 εκδήλωση βράβευσης των μαθητών και μαθητριών που διακρίθηκαν στον 13ο Πανελλήνιο μαθηματικό διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά».

Η εκδήλωση θα διεξαχθεί στην αίθουσα «Κορνήλιος Καστοριάδης», κτίριο «Κλεόβουλος» του Πανεπιστημίου Αιγαίου. Κεντρικός ομιλητής στην εκδήλωση θα είναι ο A΄ Αντιπρόεδρος της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, καθηγητής του Πανεπιστημίου Αιγαίου κ. Καλαβάσης Φραγκίσκος. Το θέμα της ομιλίας είναι:

«Το παιχνίδι των υποθέσεων».

Ο 13ος διαγωνισμός «Παιχνίδι και Μαθηματικά» είχε διεξαχθεί την 1/3/2019 στα Δημοτικά σχολεία του νομού και συμμετείχαν σε αυτόν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ και ΣΤ’ τάξης.

Θα βραβευτούν συνολικά 285 παιδιά εκ των οποίων τα 32 είναι από τα Δημοτικά Σχολεία Καλύμνου.

Αναλυτικά, με αλφαβητική σειρά, οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν από την Κάλυμνο είναι:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΩΡΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΑΜΟΡΓΙΝΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ-ΜΑΡΙΑ 3\Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΓΟΥΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΑΡΓΥΡΙΔΑΚΗ ΚΑΤΙΝΑ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΩΡΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΓΙΑΝΝΙΚΟΥΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 5 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ 2 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΩΡΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΟΥΛΛΙΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΟΥΡΟΣ ΜΙΚΕΣ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΛΕΒΕΝΤΗ ΕΙΡΗΝΗ 5 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΛΙΝ ΤΣΕΝ ΤΣΙ 6 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΑΓΡΙΠΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΑΜΟΥΖΕΛΟΥ ΑΡΓΥΡΩ 6 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΑΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΝΟΡΜΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΕΪΜΑΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΙΧΑΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 2 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΩΡΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΟΥΣΤΕΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 6 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΜΠΟΥΛΑΦΕΝΤΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 3 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ 3 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΠΙΖΑΝΙΑΣ ΠΕΤΡΟΣ 3\Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΓΟΥΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΠΥΡΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΩΡΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ-ΣΑΒΒΙΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΝΟΡΜΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΣΚΟΠΕΛΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ-ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ 3 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΣΤΕΛΛΑΤΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 2 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΩΡΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΤΡΕΠΣΕΝΙΣΤΙ ΝΤΑΝΙΕΛ 2 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΤΡΙΚΟΙΛΗ ΘΕΜΕΛΙΝΑ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΤΥΡΙΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 3 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΦΡΑΖΗΣ ΦΡΑΖΗΣ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 3 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΧΑΤΖΟΠΛΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 1 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΧΡΥΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΛΕΩΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ




Σάββας Δρόσος - Τοπογράφος Μηχανικός
Σάββας Δρόσος - Τοπογράφος Μηχανικός
Σάββας Δρόσος - Τοπογράφος Μηχανικός
Σάββας Δρόσος - Τοπογράφος Μηχανικός