Μεγάλη συγκομιδή μεταλλίων στο Παμπεριφερειακό Πρωτάθλημα Κολύμβησης στη Χαλκίδα από τις ομάδες της Καλύμνου τις 2 πρώτες αγωνιστικές.

371

«ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ»: 12 ΧΡΥΣΑ-10 ΑΡΓΥΡΑ-6 ΧΑΛΚΙΝΑ Μετάλλια.

«ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ» : 2 ΧΡΥΣΑ-9 ΑΡΓΥΡΑ-6 ΧΑΛΚΙΝΑ Μετάλλια.

Ολοκληρώθηκαν, σήμερα Τρίτη (7/9), οι δύο πρώτες αγωνιστικές στο Παμπεριφερειακό κολυμβητικό πρωτάθλημα των συλλόγων που προετοιμάζονται στη θάλασσα, το οποίο διεξάγεται στην πόλη της Χαλκίδας, με τη συμμετοχή 11 σωματείων και 250 αθλητών και αθλητριών.

Το απόγευμα της Τρίτης, πραγματοποιήθηκε η τελετή έναρξης των αγώνων, που συνδιοργανώνει η Κολυμβητική Ομοσπονδία και οι τοπικοί φορείς της περιοχής και οι υπεύθυνοι της διοργάνωσης απηύθυναν χαιρετισμό στους συμμετέχοντες.

Το Παμπεριφερειακό κολυμβητικό πρωτάθλημα ολοκληρώνεται αύριο Τετάρτη (8/9), με τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής.

Στους αγώνες συμμετέχουν τα δύο Σωματεία Κολύμβησης της Καλύμνου «ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ» και «ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ»

Μεγάλη συγκομιδή μεταλλίων από τις δύο ομάδες του νησιού τις 2 πρώτες αγωνιστικές

Η αθλητές και αθλήτριες του «ΠΡΩΤΕΑ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ» συγκέντρωσαν 12 ΧΡΥΣΑ-10 ΑΡΓΥΡΑ-6 ΧΑΛΚΙΝΑ Μετάλλια.

Η αθλητές και αθλήτριες του «ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ» συγκέντρωσαν 2 ΧΡΥΣΑ-9 ΑΡΓΥΡΑ-6 ΧΑΛΚΙΝΑ Μετάλλια.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης και 2ης αγωνιστικής

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

50m ΥΠΤΙΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50m)

1η θέση ΧΑΝΤΣΑΡΙΔΟΥ ΝΙΚΗ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΥΠΤΙΟ – ΑΝΔΡΩΝ (50m)

2η θέση ΓΛΥΝΑΤΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50m)

3η θέση ΚΕΝΕΝΟΥΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

2η θέση  ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3. θέση ΜΕΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α (50m)

2η θέση ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β (50m)

1η θέση ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝ  ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

2η θέση ΣΤΕΡΓΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

1η θέση ΚΕΝΕΝΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α (50m)

1η θέση ΑΛΑΧΟΥΖΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β (50m)

1η θέση ΜΑΓΡΙΠΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

1η θέση ΚΛΗΜΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

2η θέση ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗ ΣΑΒΒΙΝΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΜΑΓΡΙΠΛΗ ΜΑΡΙΑ  ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β (50m)

1η θέση ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝ  ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

2η θέση ΓΙΑΒΑΣΗ ΙΩΑΝΝΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΣΤΕΡΓΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

2η θέση ΣΟΥΣΑΦΙΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50m)

2η θέση ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ (ΚΛΗΜΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ -ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝ -ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ -ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗ ΣΑΒΒΙΝΑ)

3η θέση  ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ (ΜΕΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ -ΣΤΕΡΓΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ -ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΧΑΝΤΣΑΡΙΔΟΥ ΝΙΚΗ 1995)

4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ mixed – (50m)

2η θέση  ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΝΔΡΩΝ (50m)

3η θέση ΓΛΥΝΑΤΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50m)

2η θέση ΧΑΝΤΣΑΡΙΔΟΥ ΝΙΚΗ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΝΔΡΩΝ (50m)

2η θέση ΓΛΥΝΑΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

1η θέση ΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΣΟΥΣΑΦΙΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α (50m)

2η θέση ΑΛΑΧΟΥΖΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β (50m)

2η θέση ΜΑΓΡΙΠΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

2η θέση ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗ ΣΑΒΒΙΝΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΚΛΗΜΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α (50m)

3η θέση ΠΕΡΟΥ ΚΑΛΟΤΙΝΑ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β (50m)

1η θέση ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝ  ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

2η θέση ΓΙΑΒΑΣΗ ΙΩΑΝΝΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΣΤΕΡΓΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

2η θέση ΣΟΥΣΑΦΙΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

1η θέση ΚΛΗΜΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α (50m)

2η θέση ΠΕΡΟΥ ΚΑΛΟΤΙΝΑ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β (50m)

3η θέση ΓΙΑΒΑΣΗ ΙΩΑΝΝΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

1η θέση ΠΟΥΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α (50m)

2η θέση ΜΟΥΣΕΛΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β (50m)

1η θέση ΚΟΥΡΟΣ ΝΟΜΙΚΟΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

2η θέση ΜΑΓΡΙΠΛΗ ΜΑΡΙΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

4 x 50m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ – ΑΝΔΡΩΝ (50m)

1η θέση ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ (ΓΛΥΝΑΤΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΠΟΥΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΓΛΥΝΑΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΚΕΝΕΝΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)

4 x 50m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50m)

2η θέση ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ (ΧΑΝΤΣΑΡΙΔΟΥ ΝΙΚΗ—ΜΑΡΘΑ ΑΝΝΑ- ΜΕΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ )

3η θέση ΠΡΩΤΕΑΣ ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ (ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝ-ΜΑΓΡΙΠΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΚΛΗΜΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ –ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗ ΣΑΒΒΙΝΑ)